Saçkıran Saçkıran
(0232) 232 9 522
(0530) 144 0 145
Saçkıran


Saçkıran, farklı türlere sahiptir. Tıp dünyasında ‘alopesi areata’ olarak bilinen saçkıran, saç köklerini etkileyen  irili ufaklı yuvarlak parçalar halinde, saç ve kıl dökülmelerine neden olan bir tür rahatsızlıktır. Genel olarak saçkıran bir bağışıklık sistemi hastalığıdır.
Saçkıran  yaş ve cinsiyet ayrımı yapmaz, saç dökülmesine ek olarak sakal, kaş, kirpiklerde de dökülme gözlenmektedir. Saçkıran herkesin başına gelebilir. Saçkıran hastalığı kalıtsal olabilir.
Sınav dönemlerinde üzüntü, stres, depresyon gibi kişilere sıkıntı veren durumlar bağışıklık sistemini zayıflatır. Saçkıranın genellikle duygusal travmaların ve stresli dönemlerin hemen ardından, ortaya çıkma sebebi kişilerde saçkıran şikâyetlerine rastlanması görülmektedir.
Zayıf düşen bağışıklık sistemi karşısında stres, saçkıran için tetikleyici görülmüştür. Tıp dünyası henüz çözebilmiş değil, elbette bu konudaki araştırmalar devam etmektedir.Kaybedilen saçlar yeniden çıkabilir, fakat saçkıran hastalığının bir daha tekrarlamayacağı anlamına gelmez.
Saçların tamamı dökülmüş olsa bile,"Fonodesgraft”sistemi ile kaybettiğiniz saçlara kavuşursunuz .

Sorunlu bölgeye uygulanılacak,herhangi bir losyon ya da serum olmaması nedeni ile

Fonodesgraft Hair system’s sonuç kaygısı yaşatmaz.
Fonodesgraft  ile %100 istenilen sonucu alabilirsiniz.

Fonodesgraft "En son saç sistemi  %100 kendi saçınız ile uyumlu,kişiye özel geliştirilmiş en son tekniktir.


Kemoterapi ve radyoterapi tedavilerinde ki saç dökülmesinde, saçı seyrekleşmiş veya tamamen dökülmüş herkese uygulanabilir.
 

design by WEBPEK