Tıbbi Onkoloji Uzm. Tıbbi Onkoloji Uzm.
(0232) 232 9 522
(0530) 144 0 145
Tıbbi Onkoloji Uzm.

 

Kemoterapi; kanser  hücrelerini öldürmek için kullanılan ilaçlarla yapılan tedavi yöntemidir. Bu ilaçlar  kanser hücrelerine saldırarak büyümelerini engellemek süretiyle çalışırlar. Tedavide kullanılan ilaçlar, ne yazık ki kıl köklerini ve bedende ki normal hücrelerinde büyümelerini etkileyebilirler.

Bu ilaç tedavisinin kullanıldığı dönemde kişi de ciddi şekilde saç dökülmesi meydana gelmektedir.

Dolayısıyla kemoterapi ile dökülen saçlar tedavi bittiğinde tekrar uzamaya başlar. İlk başlarda saçlar tüy şeklinde çıkmaktadır. 6 İla15 ay sonra saçlar eski haline gelirler.

Kemoterapi ve radyoterapi gibi kanser tedavilerinde hastaların saçları tamamı ile dökülür. Tedavinin sürecine bağlı olarak saçlar yavaş yavaş çıkmaya başlar. Ancak bu süre 2-3 yıl veya daha fazla da sürebilir. Bu süreçte hastanın mutlu olması ve saç dökülmesi yüzünden ekstra bir döküntü yaşaması gerçekten tedavi sürecini yakından etkiler.

 

 

Tıbbi onkoloji uzmanı tarafından önerilen saçlandırma yöntemleri HairHome saçlandırma merkezimizde profesyonel olarak yapılmaktadır. Bu süreçte zaten ameliyat gibi tıbbi müdahaleler sizi yeterince yıpratmıştır. O yüzden Fonodesgraft systems saçlandırma ile hiçbir cerrahi müdahale olmadan, kesik, kanama veya yara gibi bir problem yaşamadan saçınız olacak.

HairHome saçlandırma merkezi Avrupa’da ve Türkiye’de fonodesgraft saçlandırma yöntemini uygulayan tek merkezdir. Profesyonel ve bu konuda bilimsel araştırmalarındaki başarısını tüm dünyaya duyurmuş isimlerle çalışarak erkek kadın ve 7’den 70’e her yaş grubuna hayal ettiği saçlara kavuşma olanağı sunuyor.

Dermatoloji uzmanı, plastik uzmanı ve tıbbi onkoloji uzmanı tarafından yapılan sistemli bir çalışma sonucu kişiye özel saç tasarımı yapılıyor. Öncelikle kişinin saç dökülmesindeki neden belirlenip tedaviye gerekli analiz ve testler yapılarak devam ediliyor. Doğal saç renginize ve tipinize uygun saçlar hazırlanıyor. Arzu edilen saç tipi, saç yoğunluğunuz, renginiz, saç kalınlığı ve kafa krokisi için detaylı ve titiz bir çalışma yapılır. Bu süreçte kişinin talepleri ve ihtiyaçları da göz önünde bulunduruluyor.

 

 

 

 

design by WEBPEK